tr

Hair Italy.com
The world of hair in Italy

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Hair Italy.com


Hair Italy.com : İtalya\'da daha fazla ù 15000 Kuaförler, bazı ulusal bilinen veya uluslararası daha vardır. Birçok İtalyan kuaför büyük Hollywood film yıldızı saç modelleri, erkek ve kadın karakter düzenlemiş. İtalyan kuaför atelier içinde bile politikacılar, aktörler, gazeteciler ve birçok ünlü kişi bir araya geldi gitti. En iyi İtalyan kuaför topraklarından Rome, Milan\'a Bologna Sardunya için gelen boyunca dağılmış bulunmaktadır. Bu sayfalarda soru sormak veya kendi oturma odasında bir randevu almak için tüm iletişim bilgileri bulacaksınız. Internet üzerinde İtalyan kuaför a listesine eriþmek için kolaylık à Örneğin o pi à ù bize yakın bulmak kolay yatıyor. Moda saç İtalya è her yıl bile yurtdışında bizim itibar ve bizim prestij. orada getirerek uluslararası etkinlikte meşgul prestij temsilcileri ile üstün bir sektör olarak getiren, uluslararası şirketler için saç, kozmetik sanat yönetmenleri olarak çalışma becerilerini à üzerinde uluslararası podyumda ülkelerde bile uzakta ünlü İtalyan kuaför beceri yapmak birçok İtalyan kuaför vardır. Angelo Seminara veya Tony Mascolo, İtalyan kökenli ya da İtalyanlar büyük salonların, aynı zamanda moda saç yurtdışında için mesleklerinde ve %100 olarak büyük salonların düşünüyoruz. İtalya è medya ve dikkatini çeken önemli bir sektör durumda Hizmetleri bütçesinin önemli bir parçası değil. Çok sayıda dükkan ve Kuaför salonları tanık ve hala saç (Toptancılar, perakendeciler) İtalya için adanmış.

Encyclopaedic hair website

Hair Italy.com capelli Hair Italy.com acconciature Hair Italy.com estetica Hair Italy.com moda-capelli Hair Italy.com salute Hair Italy.com parrucchieri

Hair Italy.com - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Hair Italy.com, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Hair Italy.com, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Hair Italy.com, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Hair Italy.com, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

02 Aug 19
Jamie Stevens

This collection encapsulates the hairstylist's signature style, a mix of contrasting textures, long and short hair and a vibrant background of shapes and colours to complement the hair and clothes and make the images pop. The hairstylist loves working on all types of hair and treat it as a fabric on which he can create a limitless of looks.

Collection: Vibrancy
Ph: Jens Wikholm
Make-up: Jess Mowbray & Doey Drummond
Stylist: Robert Morrison

hair-collections

02 Aug 19
Rainbow Room International Uddingston

Collection: Congress

hair-collections

01 Aug 19
DEADIVA-NUOVA-SEDE

DEADIVA, azienda leader nella produzione di accessori
professionali per parrucchieri come phon, ferri, piastre
e macchine puliscispazzole, ti invita a scoprire la sua
NUOVA SEDE.

DEADIVA si è trasferita a Ferno (Varese), in Via Quarto 10.
In un ambiente moderno e luminoso, l'azienda si impegna
ogni giorno a cercare soluzioni all'avanguardia per migliorare
sempre più il lavoro del parrucchiere. 

Gli uffici

Il reparto lavorazione

01 Aug 19
Klaus Peter Ochs

Collection: Cyborg Men
Ph: Laurence Laborie and Studio Zajaczek
Make-up: Florent Pellet
Stylist: Mickael Komer and Elmarie Lignier
Artistic Team: Davide Carsidona, Lisa Raab and Vanessa Schwebel

hair-collections

01 Aug 19
Matjaz Cej

Collection: Salon
Ph: Matjaz Cej
Make-up: Matjaz Salon

hair-collectionsEnter in Hair Italy.com