tr

Hair Italy
The world of hair in Italy

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Hair Italy


Hair Italy : İtalya\'da daha fazla ù 15000 Kuaförler, bazı ulusal bilinen veya uluslararası daha vardır. Birçok İtalyan kuaför büyük Hollywood film yıldızı saç modelleri, erkek ve kadın karakter düzenlemiş. İtalyan kuaför atelier içinde bile politikacılar, aktörler, gazeteciler ve birçok ünlü kişi bir araya geldi gitti. En iyi İtalyan kuaför topraklarından Rome, Milan\'a Bologna Sardunya için gelen boyunca dağılmış bulunmaktadır. Bu sayfalarda soru sormak veya kendi oturma odasında bir randevu almak için tüm iletişim bilgileri bulacaksınız. Internet üzerinde İtalyan kuaför a listesine eriþmek için kolaylık à Örneğin o pi à ù bize yakın bulmak kolay yatıyor. Moda saç İtalya è her yıl bile yurtdışında bizim itibar ve bizim prestij. orada getirerek uluslararası etkinlikte meşgul prestij temsilcileri ile üstün bir sektör olarak getiren, uluslararası şirketler için saç, kozmetik sanat yönetmenleri olarak çalışma becerilerini à üzerinde uluslararası podyumda ülkelerde bile uzakta ünlü İtalyan kuaför beceri yapmak birçok İtalyan kuaför vardır. Angelo Seminara veya Tony Mascolo, İtalyan kökenli ya da İtalyanlar büyük salonların, aynı zamanda moda saç yurtdışında için mesleklerinde ve %100 olarak büyük salonların düşünüyoruz. İtalya è medya ve dikkatini çeken önemli bir sektör durumda Hizmetleri bütçesinin önemli bir parçası değil. Çok sayıda dükkan ve Kuaför salonları tanık ve hala saç (Toptancılar, perakendeciler) İtalya için adanmış.

Encyclopaedic hair website

Hair Italy capelli Hair Italy acconciature Hair Italy estetica Hair Italy moda-capelli Hair Italy salute Hair Italy parrucchieri

Hair Italy - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Hair Italy, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Hair Italy, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Hair Italy, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Hair Italy, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

14 Dec 18
 

Drawing inspiration from a variety of different decades and with a focus on the Seventies, RECOIL brings retro looks into the modern day and gives wearable updates on classic looks. Dark and light has been used to show contrast and create shadow and depth. This collection pushes boundaries and showcases a range of textures.

Collection: Recoil
Ph: Ross Charles
Stylist: Ross Charles

hair-collections

14 Dec 18
 

Ph: Barry Jeffrey
Make-up: Elizabeth Rita
Stylist: Magdalena Jacobs

hair-collections

13 Dec 18

Beauty bazar 2019

Sta per iniziare la distribuzione di

BEAUTY BAZAR 2019
LA VETRINA DEI MIGLIORI PRODOTTI PER L’HAIRSTYLING

Il catalogo di prodotti e accessori professionali
per Parrucchieri ed estetica.

Scopri tutte le rubriche divise nelle categorie:

 • FIERE: il calendario completo degli eventi internazionali dedicati alla bellezza
 • PHOTO-SHOOTING: oltre 300 immagini di moda-capelli
 • DOVE COMPRARE? : rubrica dedicata ai migliori grossisti di prodotti e accessori per capelli
 • Estetica: viso e corpo
 • Colorazione: Tinture ad ossidazione
 • Tono su tono: Shampoo Color- Colori Diretti - Riflessi duraturi
 • Decoloranti e Schiarenti
 • Ossidanti e Sviluppatori del Colore
 • Permanenti e Stiranti
 • Trattamenti e Cure
 • Gel e Finish
 • Prodotti e Formati Speciali
 • Accessori e Attrezzature
 • Arredamento e Design
 • Indirizzi utili

prenota

 

13 Dec 18
 

Collection: Ride

hair-collections

13 Dec 18
 

The Kroma collection identifies the purity and power of colour and it is freedom from white and grey, drawing parallel between the individual and individuality.

Collection: Kroma
Ph: John Rawson
Make-up: Maddie Austin
Stylist: Claire Frith

hair-collectionsEnter in Hair Italy